Niezwykła w pracach Michelle Stitzlein jest strona estetyczna. Oglądając prace tej artystki mamy wrażenie, że ona kocha wszystkie przedmioty z których wykonuje swoje dzieła. Ona uwielbia je tak jak kobieta drogą biżuterię (prawdopodobnie artystka nieprzypadkowo nawiązuje formą prac do biżuterii). Ona nie chce się rozstać z tymi przedmiotami. Chce aby jej przedmioty żyły dalej, aby żyły nowym życiem. Miguel Rivera pracujący w sektorze informatycznym bazy Air Force, z twardych dysków laptopów, ich napędów i przeróżnych innych składowych hardware buduje pojazdy i roboty.
Swoją prace nazywa Hardware recykling. A wszystko to powstaje by, jak argumentuje autor, ukazać potencjał jaki drzemie w częściach komputerowych jako budulca przedmiotów artystycznych oraz by… informatyk wojskowy po ciężkich pięciu dniach pracy w systemie dwu zmianowym mógł pozbyć się zmęczenia i stresu. Rivera pracuje „hobbystycznie” codziennie po pracy codziennie po kilka godzin i co może wydawać się dziwne nie rozstaje się w tej pracy z przedmiotami, które towarzyszą mu podczas żmudnej aktywności informatycznej. W swej działalności artystycznej „multiplikuje” części komputerowe. Jego obiekty składają się często z dziesiątek identycznych części. Na przykład, motocyklowe koła stanowi 36 płyt kompaktowych, mini samochód zawiera 29 dysków twardych. Robot zrobiony jest z części 14 labtopów (Motocykl 2008, Samochód 2009, Robot 2009). We wszystkich pracach Rivery widać jego związek, można nawet powiedzieć „miłość” do określonych rzeczy.Portrety z obiektów przesłanych mu przez znane osoby, które chcą być sportretowane.Amerykański artysta z San Francisko Jason Mecier słynie z dzieł, które wykorzystują rzeczy niepotrzebne. Szczególnie popularne są jego portrety gwiazd i celebrytów ze szczególnie osobistych rzeczy, „śmieci”. Artysta wykorzystuje rzeczy, które są byłą własnością ukazywanej na obrazie osoby. Bardzo często przed wykonaniem portretu prosi osobę portretowaną o dostarczenie wszelkiego rodzaju przedmiotów z otoczenia portretowanego.
Efekt, więc w znacznej mierze zależy od tego, co zostało wybrane przez osobę sportretowaną.
Mecier tworzy portrety sławnych i popularnych ludzi, swoiste mozaiki z cukierków, makaronu, kosmetyków, gumy do żucia, tabletek, etykiet lekarstw i wielu różnych „śmieci”. Jego galeria „śmieciowych gwiazd” jest niezwykle długa. (Condolezza Rice 2008, Michael Jakson 2009, Lady Gaga 2009)